PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Zwrot podatku z Holandii

Rozlicz z nami Twój podatek zapłacony na terenie Holandii

Czy wiesz, że jeśli znalazłeś zatrudnienie w Holandii, przysługuje Ci zwrot podatku? Może się o niego starać większość osób pracujących w tym kraju. Najprawdopodobniej i Ty należysz do tego grona. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje dotyczące procedury rozliczenia podatku z Holandii, listę wymaganych dokumentów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili i odpowiedzieli na dowolne pytania dotyczące uzyskania zwrotu podatku z Holandii? Wypełnij formularz kontaktowy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania – zadzwoń. W razie trudności pomożemy Ci na każdym etapie.

Dlaczego warto powierzyć nam rozliczenie podatku z Holandii?

Działalność od 2001 roku

Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z holenderskim urzędem Skarbowym Belastingdienst. Doświadczenie zdobyte przez

czytaj więcej zamknij
Brak efektów to brak opłat

Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z Holandii zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku

czytaj więcej zamknij
Gwarancja bezpieczeństwa

Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

czytaj więcej zamknij

Procedura uzyskania zwrotu podatku z Holandii

Abyśmy mogli złożyć Twoje zeznanie podatkowe w holenderskim urzędzie skarbowym będziemy potrzebować od Ciebie kilku informacji. W tym celu prosimy o:

  • wypełnienie formularza znajdującego się po prawej stronie. Po jego wypełnieniu wyślemy komplet dokumentów do wydrukowania na Twój adres e-mail.
  • pobranie i wydrukowanie dokumentów znajdujących się na tej stronie. Nie masz możliwości wydrukowania dokumentów? Daj nam o tym znać, prześlemy je do Ciebie tradycyjną pocztą.

Formularze powinieneś uzupełnić o brakujące informacje i podpisać. Pamiętaj o dołączeniu do nich kopii dowodu osobistego lub paszportu oraz kopii kart podatkowych (więcej na temat kart podatkowych poniżej).

Komplet dokumentów możesz przekazać do nas tradycyjną pocztą, zeskanowany mailowo lub osobiście w naszym biurze.

Po otrzymaniu dokumentów bezzwłocznie przygotujemy i złożymy Twoje zeznanie podatkowe w Holenderskim Urzędzie Podatkowym – Belastingdienst.

Urząd Skarbowy wyda decyzję o wymiarze Twojego podatku dochodowego. Po wydaniu decyzji zwrot podatku z Holandii trafi na Twoje konto bankowe.

Pytania i odpowiedzi dotyczące zwrotu podatku z Holandii

1. Jakich dokumentów potrzebuję do rozliczenia z Holandii?

Najważniejszymi dokumentami wymaganymi do rozliczenia podatku z Holandii są karty podatkowe. Poniżej znajdziesz ich przykłady razem z wyjaśnieniem najważniejszych pozycji jakie można na nich odnaleźć:

Dokumenty te wystawiane są przez pracodawcę i wysyłane na Twój adres po zakończonym roku podatkowym.

Jeśli Twój dochód spoza Holandii wynosi mniej niż 10% ogólnego dochodu bardzo prosimy o dosłanie zaświadczenia o dochodach w oryginale. Dokument wypełnia Urząd Skarbowy w Polsce.

2. Co oznaczają pojęcia i kwoty na karcie podatkowej Jaaropgaaf (Jaaropgave)?

Najważniejszymi pozycjami, które mają wpływ na wysokość ewentualnego zwrot podatku są:

  • LOON (LOON VOOR LOONBELASTING/PREMIE VV lub FISCAAL LOON) – zarobek brutto
  • INGEHOUDEN LOONBELASTING/PREMIE VOLKSVERZEKERINGEN (LOONHEFFING lub INGEHOUDEN LOONHEFFING lub LOONBELASTING/PREMIE V.V.) – pobrana zaliczka na podatek dochodowy w Holandii i ubezpieczenie społeczne.
  • VERREKENDE ARBEIDSKORTING (ARBEIDSKORTING) – nie jest potrąceniem z płacy lecz przysługującym pomniejszeniem opodatkowania dokonanym przez pracodawcę, czyli tzw. ulgą pracowniczą.
3. Od czego zależy, jaką kwotę zwrotu otrzymam?

Kwota zwrotu, o którą można się ubiegać, zależy od kilku czynników. Między innymi od wysokości Twojego całkowitego dochodu czy okresu zatrudnienia. Ponadto holenderski system fiskalny przewiduje możliwość skorzystania z wielu ulg podatkowych, w tym przede wszystkim z odliczeń na dzieci. Ważne jest również to, w jaki sposób starasz się o zwrot. Podejmując samodzielne rozliczenie pracy w Holandii możesz popełnić błędy, które spowodują mniejszy zwrot. Jako specjaliści w dziedzinie holenderskiego podatku gwarantujemy Ci zwrot najwyższej możliwej do odzyskania kwoty.

4. Co można zrobić nie posiadając dokumentu Jaaropgaaf (Jaaropgave)?

Chcielibyśmy podkreślić fakt, że w Twoim własnym interesie jest otrzymanie od pracodawcy Jaaropgaaf, co ułatwi i przyśpieszy proces odzyskiwania podatku. Jeżeli nie posiadasz Jaaropgaaf (Jaaropgave), należy zwrócić się do pracodawcy o ich wystawienie.

5. Ile muszę poczekać na zwrot?

Od momentu, w którym otrzymamy od Ciebie komplet dokumentów do wydania decyzji w sprawie Twojego zwrotu mija przeważnie około roku. Zdarzają się jednak przypadki, w których nasi klienci rozliczani są w czasie krótszym. Proszę jednak pamiętać, że czas oczekiwania na zwrot podatku zależy wyłącznie od Urzędu Skarbowego w Holandii.

6. Za jakie lata mogę się jeszcze rozliczyć?

W Holandii rozliczenie dochodów jest możliwe za ostatnie 5 lat, więc w roku 2021 możemy złożyć Twoje zeznanie podatkowe za lata 2016, 2017, 2018, 2019 oraz 2020.

7. Czy można odzyskać podatek, jeśli płacony był tylko u jednego z dwóch pracodawców?

Tak, jednakże łączne zarobki od obydwu pracodawców muszą być zgłoszone do Urzędu Skarbowego.

8. Jakie są konsekwencje, jeśli okaże się, że jestem winien pieniądze holenderskiemu urzędowi podatkowemu?

Jeśli okaże się, że jesteś winien pieniądze holenderskiemu urzędowi podatkowemu, poinformujemy Cię o tym. Nie robimy takich rozliczeń podatkowych bez wcześniejszego skonsultowania tego z Klientem.

9. Co to jest Sofi-nummer (BSN)?

Jest to odpowiednik polskiego Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP). Posiadając numer BSN (Burger Service Nummer) można o wiele sprawniej załatwić różne sprawy urzędowe. BSN zastąpił dotychczasowy SOFI-nummer. Nie można odzyskać podatku nie posiadając numeru BSN, który zawsze można znaleźć na swojej karcie podatkowej JAAROPGAAF (JAAROPGAVE).

Odzyskaj dodatkowe pieniądze – sprawdź inne usługi!

  • Rozłąkowe
  • Kinderbijslag
  • Kindgebonden Budget
  • Zorgtoeslag
  • PIT 36/ZG

Rozłąkowe

Rozłąkowe, czyli inaczej Heffingskorting, przysługuje osobom, które w trakcie pracy na terenie Holandii uzyskały stosunkowo wysokie dochody, uniemożliwiające im odzyskanie całości zapłaconego na terenie tego kraju podatku.

Zobacz więcej »

Kinderbijslag

Zasiłek rodzinny czyli Kinderbijslag przysługuje osobom, które mają na swoim utrzymaniu niepełnoletnie dziecko a ich zatrudnienie na terenie Holandii w danym roku podatkowym przekracza 3 miesiące.

Zobacz więcej »

Kindgebonden Budget

Kindgebonden Budget jest to dodatek do kosztów wychowywania dziecka wypłacany przez holenderski Urząd Skarbowy (Belastingdienst). Aby starać się o dodatek należy najpierw otrzymać zasiłek na dzieci Kinderbijslag.

Zobacz więcej »

Zorgtoeslag

Każda osoba pracująca na terenie Holandii musi posiadać wykupione ubezpieczenie. Dodatek Zorgtoeslag ma na celu pomóc w sfinansowaniu wydatków związanych obowiązkowym ubezpieczeniem.

Zobacz więcej »

PIT 36/ZG

Obowiązek podatkowy spoczywa na wszystkich osobach zamieszkałych na terenie Polski. Zatem każdy z nas powinien płacić podatek od całości przychodów, również tych z zagranicy. Rozliczenie PIT z Holandii również jest dostępne w ramach naszych usług.

Zobacz więcej »

Podatki w Holandii - co warto wiedzieć przed przystąpieniem do rozliczeń

Pracując w Holandii, należy płacić w tamtejszym urzędzie podatki, określone odpowiednimi przepisami. Każdy kraj rządzi się swoimi prawami, więc warto wiedzieć, czego się spodziewać, kiedy przyjdzie czas rozliczenia. Jakie podatki płaci polski pracownik w Holandii? Kiedy należy rozliczyć się z dochodów uzyskanych w Holandii? Dowiedz się z Tax-Pol.pl.

Jakie podatki płaci się w Holandii?

Inkomstenbelasting – warto znać to słowo, bo oznacza ono podatek dochodowy od osób fizycznych. W Holandii wyróżnia się trzy typy tego podatku nazywane: box 1, box 2, box 3:

  • box 1, czyli dochody uzyskane z tytułu zatrudnienia lub wynajmu nieruchomości,
  • box 2 – dochody z udziałów w spółkach skarbowych i akcyjnych,
  • box 3 dotyczy dochodów z tytułu posiadanych oszczędności i inwestycji.

W Holandii pojawiła się ciekawa ulga, która ma być korzystna zarówno dla kraju, jak i dla imigrantów. Jest to ulga 30% tax rulling. Oznacza to, że podatkowi podlegać będzie tylko 70% wynagrodzenia pracownika. Jest to spowodowane tym, że w niektórych zawodach brakuje specjalistów i rozwiązanie to ma zachęcić obcokrajowców do pracy w Holandii na konkretnych stanowiskach.

Jakie są progi podatkowe?

W 2020 roku w Holandii nastąpiła zmiana w ilości progów podatkowych (z trzech do dwóch). Od wspomnianego roku wyróżnia się następujące progi podatkowe:

  • podatek 37,35% w przypadku dochodów do 68 507 €,
  • podatek 49,50%, kiedy dochody wynoszą więcej niż 68 507 €.

Dotyczą one osób, które nie przekroczyły wieku emerytalnego, czyli 66 lat i 4 miesięcy.

Rozliczenie się z uzyskanych dochodów i nadpłaconych podatków w terminie jest warunkiem uzyskania zwrotu nadpłaconego podatku w Holandii. Z pomocą zespołu Tax-Pol.pl możesz liczyć na profesjonalne i skuteczne obsłużenie sprawy – bez konieczności kontaktu z urzędami. Zeznanie podatkowe wypełnimy za Ciebie i dostarczymy odpowiednim jednostkom, a status swojej sprawy możesz wygodnie sprawdzić online w naszym panelu klienta.

Zapraszamy do współpracy – skontaktuj się z nami!